ما مطمئن هستیم که شما به عنوان والدین محبت آمیز مراقبت سختی را برای حفظ سلامت و سلامت پوست کودک انجام می دهید. اما آیا به اندازه کافی به محافظت در برابر آفتاب توجه می کنید؟ آیا این قانون را رعایت می کنید که حتی در ماه های سردتر ، زمانی که خورشید وجود ندارد ، اعمال می شود؟ اگر انجام می دهید ، تبریک می گویم! اما اگر نه ، بهتر است دریابید که چه آسیبی می تواند به پوست کودک شما آسیب برساند. حتی از میان ابرها. حتی در زمستان.

اساساً خورشید دو نوع اشعه ساطع می کند - UVA و UVB. هنگام انتخاب و استفاده از کرم ضد آفتاب ، آگاهی از تفاوت بین آنها و روش های آسیب رساندن به پوست ضروری است.

اشعه ماوراء بنفش (UVB) آنهایی هستند که ما اغلب از آنها در برابر ساییده شدن یا استفاده از کرم ضد آفتاب محافظت می کنیم. آنها روی لایه بیرونی پوست تأثیر می گذارند ، باعث قرمزی و سوختگی ناخوشایند می شوند ، به تشکیل برنزه بسیار دوست داشتنی کمک می کنند و نقش مهمی در پیری عکس و ایجاد سرطان پوست دارند. اما در واقع ، آنها در واقع دو یا حتی سه شرط آخر را ایجاد نکردند.

اشعه های دیگر طولانی تر - UVA ، که منبع اصلی تابش ماوراء بنفش در جو هستند ، مسئول آنها هستند. مورد علاقه بسیاری از مردم ، سولاریوم ها نیز چنین اشعه هایی را منتشر می کنند. UVA از طریق هر پارتیشن نفوذ می کند و به عمق سلول ها حمله می کند و به DNA آنها آسیب می رساند ، از جمله کراتینوسیت ها (بیشترین تعداد سلولهای تشکیل دهنده اپیدرم) در لایه پایه پوست (نزدیکترین به درم) ، جایی که معمولاً توسعه آن آغاز می شود. سرطان. در نتیجه ، نوعی جهش در ساختار سلولی ایجاد می شود که منجر به چین و چروک ، پیری زودرس و رنگدانه می شود.

تفاوت مهم دیگر بین دو نوع اشعه این است که پرتوهای UVB بیشتر بین ساعتهای 10 تا 16 بعد از ظهر ، عمدتا در ماههای گرم (آوریل-اکتبر) فعال هستند ، در حالی که اشعه UVA در طول روز در طول سال حتی در روزهای ابری به پوست آسیب می رساند. به با هم ، هر دو نوع اشعه حتی در ارتفاعات بیشتر به پوست آسیب می رسانند.

به همین دلیل ، اجتناب از آفتاب در ساعات اوج و پوشاندن پوست کودکان با لباس و لوازم جانبی کافی نیست. استفاده منظم از فرمول های تخصصی ضد آفتاب که برای محافظت و جلوگیری از اشعه های UVB / UVA طراحی شده اند نیز ضروری است. علامت تجاری مورد اعتماد خود را انتخاب کنید.