همه افراد دوست دارند موهای زیبا ، براق ، سالم و ترجیحا پوست سر سالم داشته باشند. اگرچه این روزها یافتن صدها برند از محصولات متنوع مراقبت از مو که به شما در دستیابی به موهای ایده آل کمک می کند ، کار چندان دشواری نیست ،اما پوست سر اغلب در روتین مراقبت از مو فراموش می شود. ما اینجا هستیم تا در این زمینه به شما کمک کنیم؛ پوست سر شما نیز به اندازه موهای شما شایسته توجه است!

پوست سر

پوست سر مانند پوست صورت شما مملو از سلول های مرده است که این سلول های مرده می توانند باعث خارش پوست سر شده و همچنین می توانند باعث شوند موها کمتر سالم و براق به نظر برسند؛ بنابراین ،توجه و مراقبت از پوست و موهای سر هردو اهمیت دارند. اما چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ چگونه مطمئن می شوید که سلول های مرده را از پوست سر خود جدا کرده اید؟

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری شکر (در حد یک قاشق برای یک شامپوی کامل)به شامپوی خود اضافه کنید! درست مانند پوست صورت، پوست سر شما نیز هر از چند گاهی به یک اسکراب خوب نیاز دارد تا تمام سلول های مرده پوست را از بین ببرد، وقتی کمی شکر به شامپوی خود اضافه می کنید ، اساساً یک اسکراب طبیعی ایجاد کرده اید. به دلیل وجود قند ،سلول های مرده پوست به آرامی از پوست سر تان پاک شده و می توانید آنها را از طریق دوش آبکشی کنید؛ بدین ترتیب به اسکراب های گران قیمت احتیاج پیدا نخواهید کرد!نکته مهمی که باید بدان توجه داشت اینکه هر روز نباید پوست سر خود را با شکر بشویید. هر سه یا پنج روز یکبار شستشو کافی است.