مرحله 1
با استفاده نکردن از غذاهای حاوی اسید مانند نان سفید ، نوشابه ، الکل ، قهوه و همه غذاهای فرآوری شده با چربی های ترانس و قند ذاتی ، حداقل به سیستم گوارشی خود 10 روز "تعطیلات بهاری" بدهید. در عوض ، روی غذاهای قلیایی (کلم بروکلی ، اسفناج ، خیار ، هویج ، چغندر ، بادام و غیره) تمرکز کنید که دفع سموم را از بدن تسهیل می کند.

یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که مصرف محصولات اسید ساز را محدود می کند-این واقعیت که هنگام مصرف آنها بدن شما به شدت تلاش می کند pH خود را خنثی نگه دارد و شروع به کشیدن عناصر قلیایی (منیزیم ، کلسیم و غیره) از ذخایر خود می کند. و این مواد معدنی ، همانطور که می دانید ، برای سلامت پوست و مو بسیار مهم است.

گام 2
با نوشیدن مقدار زیادی آب متابولیسم خود را تسریع کنید. بدن شما بیش از هر چیز برای انجام کلیه فرایندهای متابولیک به آن نیاز دارد. بهتر است آن را خالص و علاوه بر آب میوه و سبزیجات ، اسموتی ، شیرهای آجیل و کوکتل های سم زدا بنوشید.

چنین کوکتل ، اثبات شده موثر ، معروف "لیموترش باروز" است که با دستور زیر تهیه می شود:

2 قاشق غذاخوری آب لیمو
2 قاشق غذاخوری شربت افرا
1/10 قاشق غذاخوری فلفل چیلی
آب 300 میلی لیتر

مرحله سوم
با کمک برخی از تمرینات یوگیک ، مانند "Viparita Kara" (حالت "نیمه شمع") ، می توانید به طور قابل توجهی به روند سم زدایی کمک کنید. با بالا بردن پاها و فشردن اندام های داخلی ، مشخصه این حالت ، تخلیه مایع لنفاوی (که از پایین به بالا انجام می شود) و گردش خون را ارتقا می دهید.

برای انجام این تمرین ، یک پتو رول (یا تکیه گاه دیگر) را در فاصله 10 سانتی متری دیوار قرار دهید (اگر قد شما بسیار بلند است یا انعطاف بیشتری دارید می توانید فاصله را افزایش دهید) و به صورت جانبی در حومه پتو بنشینید. سپس به عقب متمایل شوید تا سر و شانه های شما روی زمین افتاده و یک پا را با دقت روی دیوار و سپس پای دیگر را با دقت بلند کنید. آرام نفس بکشید و سعی کنید حداقل 5 دقیقه در این حالت بمانید.

به دلیل ذرات باردار منفی ، "زمین زنده" سموم (که دارای بار مثبت هستند) را جذب می کند و سپس آنها را از طریق دستگاه گوارش از بدن خارج می کند.

برای سرعت بخشیدن به نتایج مثبت روش ، درمان داخلی را با استفاده مستقیم از بزرگترین اندام دفع کننده - پوست ترکیب کنید ، لوازم آرایشی روزمره خود را با محصولات حاوی خاک رس جایگزین کنید


از پتانسیل عظیم رس طبیعی (زمین فولر) استفاده کنید. این یکی از قوی ترین ابزارها برای پاکسازی بدن از عوامل بیماری زا ، فلزات سنگین ، رادیکال های آزاد و سایر سموم است. در عصر ، یک قاشق غذاخوری خاک رس را در یک لیوان آب حل کرده و صبح قبل از صبحانه (با یا بدون رسوب) بنوشید. به دلیل ذرات باردار منفی ، "زمین زنده" سموم (که دارای بار مثبت هستند) را جذب می کند و سپس آنها را از طریق دستگاه گوارش از بدن خارج می کند.

برای سرعت بخشیدن به نتایج مثبت روش ، درمان داخلی را با استفاده مستقیم از بزرگترین اندام دفع کننده - پوست ترکیب کنید ، لوازم آرایشی روزمره خود را با محصولات حاوی خاک رس جایگزین کنید.

در اجرای برنامه سم زدایی ثابت قدم باشید. به این ترتیب ، متابولیسم شما به زودی به حالت عادی خود برمی گردد و شما را از سموم انباشته پاکسازی می کند و بدن شما را مانند بهار تازه و زیبا می کند.