انتهای مو را به طور مرتب کوتاه کنید.

با این کار از بروز موخوره و گره خوردگی موها جلوگیری میکند رشد موها را بهتر میکند  اما این کار را هر ماه انجام ندهید. یک سانتیمتر هر 3 تا 6 ماه کافی است.
سعی کنید وقتی موهایتان خیس است را نبندین
اگر همچنان این کار را انجام می دهید ، از یک کش نرم یا کلیپس استفاده نمایید.

از کش های پلاستیکی خودداری کنید.
اگرچه آنها ساده ترین راه برای بستن موهای شما در تابستان هستند ، کش های پلاستیکی  به موها آسیب می رسانند و اغلب باعث جدا شدن آنها از ریشه می شوند ، زیرا به دور آنها می پیچد. بهتر است از الاستیک با روکش پارچه ای استفاده کنید که برای موهای شما ملایم تر است.

زیاد شانه نکنید

 شانه زدن موها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید ، زیرا در غیر این صورت کشیدن موهای سالم از ریشه وجود دارد که به نوبه خود موها را نازک می کند. همچنین از شانه یا برس عریض با دندانهای نرم و محافظت شده استفاده کنید.

سعی کنید هر روز موهای خود را نشویید.
آب چربی های طبیعی موها را می شویند و در نتیجه موها خشک می شوند و راحت تر به هم می پیچند. این امر باعث آسیب پذیری بیشتر آن و شکستن و آسیب دیدن آنها می شود.

هنگام انتخاب مدل مو توجه کنید.

 دم اسبی یا بافته ها فولیکول های مو را تحت فشار قرار می دهند ، پوست سر را خفه کرده و میکروسیرکولاسیون را مختل می کنند. همه اینها به نوبه خود مانع رشد سالم می شود. توصیه می شود موهای خود را چندین بار در روز رها کنید و در مورد لوازم جانبی که استفاده می کنید مراقب باشید.
رشد مو را از طریق مواد مغذی تقویت کنید.

 پروتئین ، آهن ، روی ، ویتامین C باعث مغذی شدن فولیکول مو میشوندکه این مواد بلوکهای اساسی در ساختار مو هستند و سلولهای پوست سر را برای رشد سریع و سالم "سوخت" تامین می کنند.

پوست سر را تحریک کنید.
ماساژ سبک پوست سر در هنگام شستشو و استفاده از محصولات حاوی مواد فعال مانند عصاره کینین ، یک روش اثبات شده برای تسریع رشد مو است ، زیرا سلول ها را تغذیه می کند ، متابولیسم را تحریک می کند و فولیکول ها را از بین می برد.

به وضعیت پوست سر توجه کنید.
اگر بیش از حد خشک است ، بیش از حد چرب است یا شوره وجود دارد ، مهم این است که ترشح سبوم را تنظیم کنید تا علت آن برطرف شود. این کار با فرمول شامپوی مناسب که قارچ را از بین می برد ، ناراحتی را کاهش می دهد و باعث تقویت مو می شود.

یکی از مهمترین شرایط برای تسریع رشد موها تغذیه ، آبرسانی و استحکام موها است. حتی اگر هیچ نشانه ای از ریزش مو ندارید ، عاقلانه است که اقدامات پیشگیرانه ای را در برابر این بیماری انجام دهید. در کنار اجتناب از استفاده بیش از حد از وسایل حالت دهنده و گرم کننده ، باید محصولات تخصصی مراقبت از مو را در اولویت قرار دهید. این امر مراقبت پیچیده ای را بدون تلاش زیاد تضمین می کند.