پوست صورت بی روح و خشک ، حلقه های تیره و کیسه های زیر چشم :
در طی یک روز طولانی و خسته کننده جسمی یا روانی ، میکروسیرکولاسیون سطحی کند می شود و بزرگترین اندام انسانی مواد مغذی کافی را دریافت نمی کند. و در نتیجه این گرسنگی ، پوست طراوت و درخشندگی اولیه خود را از دست می دهد.

ظاهر پوسته های رنگ پریده ، خشک یا چرب در پوست سر ، همراه با خارش خفیف یا شدید:
سطوح بالای استرس سیستم ایمنی را تضعیف می کند و باعث ایجاد میکروارگانیسم های بیماری زا در سطح بدن می شود. بنابراین ، گسترش قارچ Malassezia Globosa تسریع می شود و باعث می شود که پوست سر با سلول های مرده قابل مشاهده ، که به اصطلاح شوره سر نامیده می شود ، منتشر شود.
استرس مسئول جهش سلول های پوستی و تکثیر سریع آنها در عرض 3-4 روز به جای 28-30 روز معمول است ، وضعیتی که به عنوان پسوریازیس شناخته می شود که همراه با ظاهر لکه های قرمز پوشیده از فلس های نقره ای در زانو ، آرنج ، پوست سر و سایر قسمت های بدن. خشک شدن پوست ترک خورده ، خارش ، سوزش ، درد.
سوزش پوست ، که با قرمزی ، تورم ، سوزش ، خارش ، درد ، ترک خوردگی و خونریزی مشخص می شود که
پشت این علائم اغلب درماتیت نهفته است. به طور معمول ، این بیماری پس از تماس مستقیم با یک عامل تحریک کننده یا آلرژن ظاهر می شود / تشدید می شود ، اما می تواند توسط عوامل دیگری نیز فعال شود.

ظاهر کمدون های باز و بسته ، تورم (چرکی) پر از چرک زرد رنگ ، ندول ها ، کیست ها و چرک ها دردناک و غیره در قسمت های مختلف بدن (بیشتر در صورت ، پشت و سینه ها):
تنش عصبی موج قدرتمندی از آندروژن ها را آزاد می کند که باعث افزایش ترشح سبوم و ضخیم شدن اپیدرم می شود. هر دو اثر منجر به انسداد منافذ و بروز علائم فوق آکنه می شود.

وجود چین و چروک های دائمی ظریف یا بیشتر در صورت ، بازوها و غیره:
هورمون استرس کورتیزول به فیبرهای کلاژن آسیب می رساند که پوست را صاف و محکم نگه می دارد و ایجاد چین و چروک را تسهیل می کند.