تا حالا از صابون برای شستن صورتت استفاده کردی؟ میدونی فرق شستن صورت با صابون و شستن صورت با شوینده مناسب یا همان فیس واش چه هست؟

خیلی‌ها مایل هستند برای پاک کردن پوست حتما از پاک کننده ای که نیاز به آبکشی دارد استفاده کنند چون حس تمیزی بیشتری به آنها میدهد و اولین گزینه ای که به ذهنشان میرسد استفاده از صابون است.


اما امروزه عوارض صابون برای پوست، به ویژه پوست حساس ثابت شده است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. علتش هم این است که صابون PH پوست را تغییر می دهد و به سمت قلیایی شدن می برد و این مسئله باعث از بین رفتن چربی طبیعی و مفید پوست، خشکی و دهیدراته شدن و کدر شدن آن می شود. در نتیجه پوست زودتر از حالت طبیعی خود دچار چین و چروک و افتادگی و اصطلاحا پیری می شود. علاوه بر این به دلیل مواد شیمیایی قوی به کار رفته در آن ها و همینطور پاک نشدن کامل صابون از روی پوست واکنش های آلرژیک، خشکی و التهاب هم ایجاد می شود. به طوریکه بعد از مدتی که از صابون استفاده می کنید پوست شروع به خارش و قرمزی می کند و گاهی جوش های ریز قرمز روی سطح پوست نمایان می شود.

به همین منظور شوینده های جدیدی وارد بازار شده اند که در عین تداعی تجربه شستشو با صابون، به پوست آسیب نمی رسانند و باعث خشکی و التهاب پوست هم نمی شوند و از طرف دیگر به راحتی با آب از روی پوست پاک می شوند.

⭕️ فیس واش ها یکی از این دسته محصولات هستند که به خوبی می توانند آرایش، چربی و آلودگی های محیطی را، بدون اینکه پوست رطوبت طبیعیش را از دست بدهد از روی پوست پاک کنند.

⭕️ این نوع شوینده منافذ پوست را به خوبی پاکسازی می کنند.

⭕️ همچنین باعث لطافت و شادابی پوست می شوند.

⭕️ نمونه ارگانیک و گیاهی فیس واش ها فوق العاده هستند.

⭕️ نوع ژل مانند آن مناسب پوست های چرب و مختلط و نرمال

⭕️ نوع فوم مانند آن مناسب پوستهای خشک و حساس می باشند.

پس اگر دوستدار پوستی زیبا و شادابی هستی برای شستشوی روزانه صورتت از شوینده مناسب نوع پوست خود استفاده کن.