هر فرمِ چشمی زیبایی خود را دارد و با کمی تمرین و دانستنِ راهکار صحیح می‌توانید هر نوع میکاپی را بر روی چشمانتان اجرا کنید. بنابراین افرادی که به دنبالِ راهکاری برای آرایش کردنِ چشمانشان هستند تا درشت‌تر به نظر برسد، دانستن نکات و ترفندهای مناسب می‌تواند به طرز قابل توجهی میکاپ شان را تغییر دهد.

در این مطلب قرار است از نکاتی برایتان بگوییم که با رعایت و اجرای آنها می‌توانید چشمانِ بزرگتری داشته باشید، بنابراین خواندنِ این مطلب را از دست ندهید!

 روتین پوستی منظمی داشته باشین

همانطور که میدانین پوست اطراف چشم‌ها هم مانند صورت نیاز به آماده‌سازیِ قبل از میکاپ دارد و لازم است قبل از انجام آرایشِ چشم، روتین پوستی و مخصوص دور چشم را انجام دهید. برای رفع پف، خستگی و آبرسانی پوست اطراف چشم‌ قبل از آرایش از کرم های  رطوبت رسان مخصوص زیر چشم استفاده کنید.

تیرگی دور چشم‌ها را بپوشانید

اگر دور چشمِ تیره‌ای دارید بدانید که به علت تیرگی و سایه افتادن بر پوستِ اطراف چشم، اندازه‌ی چشم‌ها کوچکتر به نظر می‌رسد. بنابراین برای اصلاح این مورد بهتر است دور چشمانتان درخشان‌تر و روشن‌تر از باقی صورت جلوه کند. برای این کار از کانسیلر روشن کننده برای زیر چشم خود استفاده کنید و با پد آرایشی و یا براش مخصوص به خوبی کانسیلر را محو کنید.

توجه داشته باشید که اختلاف رنگ کانسیلری که استفاده می‌کنید با کرم‌پودرتان خیلی نباشد که زیر چشم رنگ کچی و طوسی پیدا کند.

برای پخش کانسیلر پیشنهاد می‌کنیم از پد آرایشی نم‌دار استفاده کنید و در ابتدا مقدار کمی از کانسیلر استفاده کنید و اگر نیاز به پوشش بیشتری داشتید می‌توانید دوباره مقداری کانسیلر بزنید. بنابراین هیچ‌گاه برای بار اول میزان زیادی کانسیلر را زیر چشم‌ها نزنید. با این تکنیک کانسیلر در چین و چروک اطراف چشمتان جمع نمی‌شود و اصطلاحاً حالت کیکی پیدا نمی‌کند.

ابروها را فراموش نکنید

حتماً شنیده‌اید که ابروها قاب چشمان به حساب می‌آیند و آرایش و پیرایش آنها می‌تواند به میزانِ قابل توجهی بر روی میکاپ کل صورت تاثیر بگذارد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام آرایش، ابروهایتان را مرتب کنید.

با استفاده از یک برسِ ابرو آنها را مرتب کرده و موهای اضافی پایین ابرو را با موچین بگیرید. می‌توانید با استفاده از مداد ابرو نیز جاهای خالی ابروی خود را پر کنید.

بدانید که اگر به ابروهایتان شکلی قوس‌دار دهید در واقع ناحیه‌ی پشت چشمانتان بلندتر به نظر می‌رسد و در نتیجه چشم‌ها بزرگتر و بازتر جلوه می‌کنند. شما با استفاده از یک ژل ابر هم می‌توانید در طول روز میکاپ ابروهایتان را ثابت نگه دارید.

چگونه با آرایش چشمان درشت‌تری داشته باشیم؟

از مداد چشم استفاده کنید

برای زیبا و بزرگ نشان دادن چشم‌ها در آرایشتان می‌توانید خط چشم بکشید، اما مدلِ خط چشم کشیدن بسیار مهم است. به طور کلی از کشیدنِ مدل خط‌ چشم‌های کلفت و تیره پرهیز کنید.

اگر چشمانِ کوچکی دارید خط چشم را کمی دورتر از گوشه‌ی داخلی چشم خود بکشید و سعی کنید این خط نازک باشد. همچنین ایجاد یک دنباله‌ی کوچک و نازک در امتداد چشم‌ها به بزرگتر و بازتر نشان دادنِ چشم‌ها کمک می‌کند.

نکته‌ی دیگری که برای استفاده از مداد چشم در این نوع آرایش باید در نظر بگیرید، رنگ آن است.

بسته به رنگ پوستتان رنگ خط چشمانتان نیز متفاوت خواهد بود. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از رنگ‎‌های آبی تیره و قهوه‌ای به جای مشکی استفاده کنند. اما افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند می‌توانند از رنگ مشکی استفاده کنند. در کل باید بدانید که رنگ‌ها باید مکمل رنگ پوست شما باشند تا در نهایت میکاپی طبیعی‌تر داشته باشید.

اگر می‌خواهید چشمان بزرگتری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم مداد چشم سفید را نیز امتحان کنید. از این رنگ روی  خطِ پایینی داخل چشمانتان استفاده کنید.

پلک‌ها را کانتور کنید

 کانتور کردن فقط مختص به میکاپ صورت نمی‌شود و شما می‌توانید با استفاده از چند تکنیک آرایشی انجام دهید که چشمانِ درشتری داشته باشید.

کانتور در واقع ویژگی‌های زیبای چهره‌ی شما را بیشتر نمایان می‌کند و در نهایت آرایش را حرفه‌ای‌تر نشان خواهد دارد. به منظور کانتور چشم‌ها که به درشت جلوه کردنِ آنها کمک کند، پیشنهاد می‌کنیم به قسمت کریس یا همان خط سایه بر روی پلک توجه کنید و از سایه‌ی چشمی که نهایت تا سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست پلکتان است برای کانتور این قسمت استفاده کنید.


چگونه با آرایش چشمان درشت‌تری داشته باشیم؟

رنگ سایه‌ی چشم مهم است

شاید فکر کنید آرایش اسموکی چشم‌ها را درشتر می‌کند. اما باید بدانید که بسته به نحوه‌ی استفاده از سایه چشم، این آرایش ممکن است چشمانتان را کوچکتر هم جلوه دهد. البته نمی‌گوییم اگر چشمان کوچکی دارید آرایش اسموکی نکنید. اما توصیه می‌کنیم برای انجام این نوع آرایش رنگ‌های تیره را نزدیک به خط مژه‌هایتان بزنید و به خوبی سایه‌ها را محو کنید. همچنین برای استفاده از خط چشم برای انجام این میکاپ بهتر است از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید زیرا رنگ مشکی چشم‌ها را کوچک نشان می‌دهد.

بنابراین به طور کلی برای داشتن چشمانی درشت‌تر در میکاپ از سایه‌های روشن استفاده کنید. سایه‌هایی با رنگ‌های روشن تا متوسط چشم‌ها را بازتر نشان می‌دهند و اگر قرار است از رنگی تیره در میکاپ خود استفاده کنید آنها را به گوشه‌ی خارجی چشم بزنید نه تمام پلک.

از هایلایتر به درستی استفاده کنید

اگر می‌خواهید چشمانتان حالت بازتر و درشت تری داشته باشد بهتر است از هایلایتر بر روی قسمت برجسته‌ی وسط پلک و گوشه‌ی داخلی چشمانتان استفاده کنید. همچنین استفاده از هایلایتر بر روی استخوان ابرو به مرتب و تمیز نشان دادنِ این قسمت کمک بزرگی خواهد کرد.

استفاده از هایلایتر در میکاپِ چشم برای بزرگتر نشان دادنِ اندازه‌ی چشم‌ها با تکنیکی که گفتیم بسیار موثر است و به دلیل انعکاس نور از این قسمت‌ها به شدت آرایشتان را جذاب می‌کند. تنها نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که در استفاده از میزان هایلایتر زیاده‌روی نکنید تا میکاپی طبیعی‌تر داشته باشید.


چگونه با آرایش چشمان درشت‌تری داشته باشیم؟

آرایش مژه‌ها را فراموش نکنید

مژه‌های صاف می‌توانند بر اطراف چشم سایه بیندازند و چشم‌ها را کوچک نشان دهند. بنابراین حتماً قبل از زدنِ ریمل با استفاده از فرمژه، مژه‌هایتان را فر کنید. همچنین برای زدنِ ریمل هم از مدل‌هایی استفاده کنید که خاصیت فرکنندگی مژه دارند تا در طول روز مژه‌هایتان حالت خود را حفظ کند.

یک نکته در زدنِ ریمل که به داشتنِ چشمانی درشن‌تر به شما کمک می‌کند این است که سعی کنید مقدار بیشتری از ریمل را به مژه‌های بیرونی بزنید و مژه‌های سمت داخل چشم را زیاد پررنگ نکنید.

در نهایت با اجرا، تمرین و تکرار این تکنیک‌ها می‌توانید آرایشِ چشمانی درشت‎‌تر و طبیعی داشته باشید.