image-20210831161553-1.jpeg

مرحله اول: شستشوی خوب صورت

قبل از آنکه بخواهید از هر نوع وسیله آرایشی و بهداشتی روی پوست خود استفاده کنید، بهتر است با شوینده‌ای که مناسب پوست شماست، صورت خود را به خوبی شستشو دهید. در حال حاضر انواع متفاوتی از محلول‌ها و ژل‌های شستشو وجود دارد که مناسب انواع پوست‌های حساس، خشک، چرب و مختلط است

خرید محصولات شوینده صورت

مرحله دوم: مرطوب کننده

پس از آنکه صورت خود را به خوبی شستشو دادید، باید از مرطوب‌کننده مناسب پوست صورت خود استفاده کنید. انواع مختلفی از آنها وجود دارد، مانند آب رسان، سرم، لوسین، کرم و روغن که به ترتیب از سبک‌ترین تا سنگین‌ترین بافت را دارند. برخی از آنها علاوه بر محتوای آبرسان و یا روغنی، مجموعه‌ای از ویتامین‌های موثر بر پوست را هم دارند. توصیه می‌شود افرادی که پوست‌های حساس و یا مستعد آکنه دارند، تحت نظر پزشک و یا متخصص پوست، مرطوب کننده مناسب را تهیه کنند، چرا که در استفاده‌های طولانی مدت ممکن است به پوست آسیب برسد و یا جوش‌های متعددی ایجاد شود.

خرید انواع کرم مرطوب کننده

مرحله سوم: پرایمر

حالا که پوست‌تان به خوبی مرطوب شده، نوبت ایجاد پایه‌ای برای آرایش می‌شود که معمولا این وظیفه به عهده پرایمر صورت است. به عبارتی دیگر کار پرایمر، پوشاندن خطوط و منافذ صورت و حتی مخفی کردن بخش‌های ناهموار پوست است. همچنین در نهایت ماندگاری مواد آرایشی روی صورت شما با وجود پرایمر افزایش پیدا می‌کند. انواع ژلی و کرمی از پرایمرها در بازار وجود دارند و برندهایی مانند دوان و جوردانی و ان کالر از برندهای محبوب به حساب می‌آیند.

مرحله چهارم: کانسیلر

۶ قدم برای داشتن یه آرایش روزانه ملایم و زیبا

کانسیلر نیز وظیفه پوششی را به عهده دارد و برای پوشاندن سیاهی دور چشم به کار می‌رود، اما معمولا برای کشیدن سایه چشم هم یکی از اجزاء ضروری آرایش است. کانسیلر در انواع مایع و جامد (ماتیکی و کاسه‌ای) ساخته می‌شود و نوع مایع آن برای ایجاد پوشش سبک در یک ناحیه بزرگ از صورت کاربرد دارد. همچنین از این نوع کانسیلر می‌توان برای پوشاندن چروک دور چشم و دهان استفاده کرد. اما کانسیلرهای جامد معمولا برای آرایش‌های سنگین‌تر و برای نواحی کوچک‌تر از پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای انتخاب کانسیلر، باید اصل آن را از هر برندی که مد نظر دارید تهیه کنید، اما کانسیلر جوردانی از محبوب‌ترین برندهای خارجی اوریفلیم به حساب می‌آیند که از طریق این لینک قابل خریداری است.

نکته دیگری که در استفاده از کانسیلر باید مد نظر داشته باشید، انتخاب رنگ آن است. سعی کنید روی خرید دو نوع کانسیلر سرمایه‌گذاری کنید. یکی از آنها بهتر است رنگی مشابه پوست صورت شما داشته باشد که برای پوشاندن لکه‌های سیاه و جوش‌ها مناسب است. نوع دوم، باید رنگی کم‌رنگ‌تر از پوست داشته باشد تا برای هایلایت کردن نواحی مشخص و ایجاد شفاقیت و وضوح در آرایش استفاده شود.

همچنین موضوع دیگر نحوه استفاده از کانسیلر است؛ مقدار مناسبی از کانسیلر را به صورت نقطه‌ای در ناحیه‌ای مانند زیر چشم قرار دهید و سپس با براش مناسب، به خوبی آن را در تمام زیر چشم و بالای پلک پخش کنید. اما برای ایجاد هایلایت، مقدار مناسبی از کانسیلر را به صورت نقاط کوچک در بخش‌هایی از پیشانی (به صورت خط افقی در میانه آن)، زیر بینی، زیر چشم، بالای چانه‌ها (به صورت خطوط قوسی) و زیر لب پایین قرار دهید و به آرامی آن را با پوست صورت مخلوط کنید.

مرحله پنجم: سایه چشم

برای جذاب کردن چشم، استفاده از سایه‌هایی به رنگ طبیعی مناسب است که البته رنگ‌های تیره نیز چهره شما را به خوبی متفاوت می‌کند. اما به طور کلی توصیه می‌کنیم برای کشیدن سایه، دو مدل را انتخاب کنید: سایه روشن‌تر و تیره‌تر. ابتدا سایه روشن‌تر را روی تمام نواحی پلک بالایی چشم و به کمک یک براش مناسب پخش کنید و آن را درست تا بالای ناحیه خط پلک امتداد دهید.

پس از آن نوبت به استفاده از رنگ تیره‌تر می‌رسد. اما رنگ تیره را فقط برای گوشه بیرونی چشم و درست بالای خط مژه استفاده کنید. در این حالت سایه تا استخوان ابرو امتداد پیدا می‌کند. داشتن براش مناسب و یا تبحر در پخش کردن مناسب سایه به کمک دست، در این مرحله اهمیت دارد. برندهایی مانند هدی بیوتی، رولوشن و مک از محبوب‌ترین‌ها میان افراد است.

خرید انواع سایه چشم

مرحله ششم: خط چشم

۶ قدم برای داشتن یه آرایش روزانه ملایم و زیبا کشیدن خط چشم روی پلک بالا و یا پایین، تا اندازه‌ای به مهارت و البته استفاده از انواع خوب آن بستگی دارد، چرا که ذره‌ای اشتباه در آن، حالت چشم‌های شما را به کلی تغییر می‌دهد. انواع مختلفی از آنها وجود دارد؛  برای ایجاد یک خط مشخص و دارای محدوده، از خط چشم مایع استفاده کنید که به آن گاهی خط چشم مویی هم گفته می‌شود. براش را از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون بکشید و هر چه به گوشه بیرونی چشم می‌روید، بر ضخامت خط اضافه کنید. برای مهارت یافتن در استفاده از این خط چشم، می‌توانید به صورت بریده بریده، خطوط را روی پلک کشیده و سپس به همدیگر وصل کنید.

خرید انواع خط چشم

خط چشم ژله‌ای برای کشیدن آرایش چشم گربه‌ای بسیار مناسب است و برای استفاده از آن، باید براش مناسب آن را تهیه کنید. برای کشیدن این خط چشم، از میانه پلک شروع و به سمت بیرون چشم حرکت کنید.

دیگر خط چشم ها مانند انواع ماژیکی و مدادی نیز برای استفاده مناسب هستند و گاهی به آنها مداد چشم هم گفته می‌شود. در انواع مشکی، سفید و رنگی تهیه می‌شوند و با قیمت مناسب می‌توانید آنها را خرید کنید.

استفاده از فرمژه و ریمل برای مژه‌ها، استفاده از ژل و یا صابون ابرو برای ابروها و رژهای مناسب دیگر وسایل تکمیل کننده آرایش صورت هستند که برای استفاده روزمره استفاده می‌شوند. البته شما می‌توانید بسته به علاقه و حس و حالتان هر کدام از این مراحل را که مایل بودید، از روتین آرایش روزانه حذف کنید، اما ضد آفتاب و مرطوب کننده را هیچ‌گاه فراموش نکنید