اسید اسکوربیک یا ویتامین C یک منبع بینظیر روشن کننده پوست و طبق تحقیقات فراوان، یکی از مفید ترین عناصر در مراقبت از پوست به شمار می رود و به همین دلیل به وفور در محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبتی موجود است. ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است و از طرفی استفاده از آن برای پوست ضروری است تا پوست بتواند کلاژن بسازد. کلاژن پروتئینی است که از پوست حمایت می کند و آن را صاف و محکم نگه می دارد. ویتامین C تولید لیپیدهای پوست را افزایش می دهد که برای حفظ سطح رطوبت، انعطاف پذیری و تقویت سد محافظ پوستی بسیار ضروری است.

اسید اسکوربیک فعال ترین شکل بیولوژیکی ویتامین C است، در حالی که برخی از مشتقات آن شامل آسکوربیل گلوکوزید و آسکوربیل پالمیتات است.

مزایای کلیدی ویتامین C برای پوست:

خاصیت آنتی اکسیدانی:

ویتامین C رادیکال های آزاد مضری که پوست شما در معرض استرس قرار می گیرد، را پاک می کند. همچنین به جلوگیری از آسیب های مهاجمان خارجی کمک می کند و پوست را درصورت آسیب دیدن، بهبود می بخشد.

محافظ عکس پیری:

ویتامین C برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش بسیار عالی است. چرا که اشعه ماورای بنفش می تواند باعث ایجاد چین و چروک و رنگدانه های ناهموار در پوست گردد.

روشن کننده شگفت انگیز پوست:

ویتامین C تولید بیش از حد ملانین (رنگدانه پوست) را قبل از شروع کامل متوقف می کند تا پوست شما رنگی یکنواخت و درخشان داشته باشد.

محصولات مراقبتی زیر، سرشار از ویتامین C می‌باشند و با توجه به خواص فراوان ویتامین سی، استفاده از این محصولات کاملاً ارگانیک بشدت توصیه می شود:

فیس واش پیوراسکین Pure Skin face wash

شامپو شاداب کننده موهای رنگ شده اوریفلیم سری هیریکس HairX

بالم لب حجم دهنده اسپا دوان اوریفلیم THE ONE Lip Spa Lip Balm Oriflame